Villa Park*PL Maine Coon Cattery Kittens

If you are interested in our kittens, please contact us

koty@hodowla-villapark.com

 

ADOPCJE DOROSŁYCH KOTÓW 

 W trosce o komfort życia kotów w hodowli musimy czasami poszukać domu adopcyjnego dla niektórych przedstawicieli naszego kociego stada. Są to dla nas bardzo trudne decyzje , ale jako odpowiedzialni hodowcy zdajemy sobie z tego sprawę, że nie możemy pozostawić w domu wszystkich kotów.  Właśnie dlatego, że zależy nam na ich szczęśliwym i spokojnym życiu szukamy im odpowiedzialnych domów w których będą oczkiem w głowie i człowiek będzie mógł poświęcić im wystarczająco dużo czasu i opieki.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany adopcją dorosłego kota i jesteś w stanie zapewnić kotu dobre warunki życia  możesz do nas zadzwonić, może akurat mamy kota dla Ciebie 


Pamiętaj jednak, ze jest to kot na którego przyszłości nam zależy i jeżeli dostaniesz od nas któregoś z naszych kotów będzie on musiał u ciebie zostać do końca swojego życia, dlatego najpierw musimy się poznać ja muszę się upewnić, że kot będzie u ciebie bezpieczny i szczęśliwy a ty musisz zobaczyć kota na żywo i upewnić się, że właśnie tego szukasz. Dlatego niezbędna jest wizyta w hodowli przy której będę mogła cię poznać i opowiedzieć ci więcej o kocie i jego przyzwyczajeniach.

Nie ma możliwości przyjechania i zabrania kota przy pierwszej wizycie, musisz się do tego przygotować tak aby zminimalizować kotu stres związany ze zmianą domu.


Kot nie będzie mógł być wypuszczany bez opieki, nie będziesz mógł otworzyć okna czy balkonu/tarasu bo kot wyjdzie, najlepiej jeśli będą osiatkowane.

Jeśli masz małe dziecko dorosły kot też nie jest najlepszym pomysłem.

Jeżeli szukasz kota na próbę to odstąp od tego zamiaru, ponieważ;

        Nie będziesz mógł oddać tego kota do schroniska

        Nie będziesz mógł go również oddać do innego domu.

        Nie będziesz mógł odsprzedać tego kota.

 Jeżeli z powodu sytuacji losowej nie będziesz mógł jednak dłużej trzymać tego kota będziesz musiał nas powiadomić o tym i do momentu dopóki nie znajdziemy mu odpowiedniego nowego domu będziesz musiał go trzymać cały czas u siebie zapewniając mu godziwe warunki.

 

Pamiętaj również że Utrzymujemy kontakt z osobami które adoptują naszych podopiecznych.

 

Adopcje są darmowe ale zastanów się czy będzie cię stać na utrzymanie kota, jest to koszt około 200 zł miesięcznie do tego mogą dojść nieprzewidziane koszty wizyt weterynaryjnych. Jest to żywe stworzenie za które przejmujesz odpowiedzialność.
 
Zawsze podpisujemy umowę adopcyjną z nowymi właścicielami naszych kotów, które przekazujemy do adopcji.

Wszelkich informacji na temat kotów oczekujących na adopcję udzielamy pod nr                  tel. 600 325 648 

Villa Park*PL Maine Coon Cattery Past Litters